EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By raptofil
#860769
Witam.

Nosze się z tym tematem od dłuższego czasu. Poszukuję wiertarko-wkrętarki bez udaru do domowego użytku, oraz do:
- wiercenia i skrecania płyt laminowanych (meble), karton gipsów do stelażów;
- ew. wiercenia w metalach (kapy, srapy itp.).

Rozglądałem sie za firmami makita, dewalt czy milwaukee, z czego ta ostatnia firma do ceny 1000pln ma narzedzia 10,8v co moim zdaniem będzie za słabe. Szukam czegoś na akumulatorach li-ion. Chciałbym kupić raz a dobrze, na lata.

Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
By Commedia
#860835
Moim zdaniem Makita to całkiem dobry sprzęt. Mam od nich wiertarko-wkrętarkę właśnie i sobie chwalę, żadnego problemu ze sprzętem nie ma. Wytrzymałość też okej, mój tata ma inne sprzęty też od Makity, między innymi frezarkę do drewna, używa bardzo intensywnie (firma) i nie miał żadnych problemów nigdy do tej pory, co do jakości tej firmy ja osobiście nie mam wątpliwości. Nie jest to tania impreza, ale wiadomo, jak ma być lepszej jakości i służyć przez dłuższy okres czasu to nie ma co marudzić. Mogę sprawdzić jaki mam model, jeśli chcesz, ale to dopiero wieczorem będę mogła odpisać jak będę w domu. Z tego co pamiętam to spokojnie u nich znajdziesz do 1000 zł minimum 12 V, są chyba i 14...
Awatar użytkownika
By Krasny
#860855
Makita 12v Ni-Cd sprawdza się od lat i zero problemu. Jeśli chcesz lepiej i na większe roboty to szukaj Li-Ion.
Awatar użytkownika
By slavo22
#860861
Ni-cd szybko padają, potem jest problem z dokupieniem akusów. Ja kupiłem jakiś badziew za 150 zeta ale z li-on 10V. Na razie (rok) bez problemów, używana dość często w domu i na ogrodzie. Skusiłem się bo w body są 3 aku 18650 i jakby co to se podmienię. Wcześniej miałem skilla i black decker, mimo że sprzęt ok to nieużywany bo aku majątek kosztują.
Makita bardzo dobry sprzęt ale cholernie drogi, opłaca ci się inwestować do prac domowych?

Tapnięte ze SGSa
Awatar użytkownika
By raptofil
#860869
Dzięki za odpowiedzi. Ni-cd/mn odpadają ponieważ mam robote montażową mebli 3-4mc plus remont altanki. Po tym czasie będą okazyjnie używane. Mam makite pożyczona 6271 i jest fajna, mała, ale akusy (roczne) już padają, a używana przy montażu mebli.

A co powiecie na to:

http://allegro.pl/dewalt-dck733c2t-wkre ... 65204.html

cenowo podobnie jak do tej makity:

http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-m ... tabsAnchor

podobne akusy, lżejszy, ale mniejszy moment obroty o 6Nm...

Jeszcze znalazłem to:

http://allegro.pl/makita-bhp-453-rftk-1 ... 48631.html

wszystko nowe oprócz akusa (tylko jednego), a z akusem jest taki problem że niewiadomo ile był używany, a z tego co wyczytałem na elektrodzie problem z np. regeneracją jest elektronika której jeszcze nie można zresetować (czyli akusy mogą być sprawne, a elektronika powie basta, i ładować się już nie da).

Opłaca mi się inwestowanie w lepszy sprzet, bo bedzie działał raz że długo, dwa że "półprofesjonalnie" do roboty.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#861012
A ja zasugeruję http://allegro.pl/wkretarka-udarowa-hit ... 25350.html
(nie kopałem, może znajdzie się na alle... coś taniej)
mam starszy model z tej firmy i z czystym sumieniem mogę polecić! Porządny, bezawaryjny sprzęt.
By Given
#861017
Moj ojciec zawodowo wykancza mieszkania, przez lata wyrobil sobie bdb opinie nt. marki Makita, teraz uzywa tylko takich :) Wietrarka, mlot udarowy, wiertarko wkretarka x4 itp tylko z Makity, serwis maja dobry, czesci sa, a latwego zycia tez nie maja :P
By Hembro
#861035
Rozejrzyj sie też za Metabo. Kiedys miałem małą szlifierkę kątową, to zrobiła tyle roboty co dwie Makity.
Niebieskiego Boscha (pomimo słabych ostatnio opinii) używam w firmie i zarówno szlifierki jak i wiertarki zwykłe i udarowe (fakt, że droższe modele i niekoniecznie z nowej serii) spisują się bezawaryjnie. Może z wkrętarkami jest podobnie. Makity tez są ok.
Wg mnie do zastosowań nieprofesjonalnych, czego nie kupisz będzie dobre. Byle nie jakieś chińskie gó... z marketu :-) Co prawda kiedyś miałem przyjemność używania młotów idarowych firmy Kinzo. Psuły się szybko, ale wymieniali na nowe od ręki w sklepie bez pytania. Takiej gwarancji nie da żadna firma;-)

Wysłane z mojego LT30p
By gourmet
#861196
Hembro pisze:Psuły się szybko, ale wymieniali na nowe od ręki w sklepie bez pytania. Takiej gwarancji nie da żadna firma;-)

Haczyk w tym, że wymieniają jedynie do końca gwarancji pierwszego zakupionego sprzętu, po gwarancji można go jedynie wyrzucić. Jest to jakaś opcja, co 2 lata masz nowy sprzęt za ułamek wartości prawdziwego. Tyle, że należy mieć market pod nosem, żeby szybko wymienić gdy padnie. Moja lista: Makita, Rebir, Dewalt.
Awatar użytkownika
By raptofil
#861734
Dzieki jeszcze raz za odpowiedzi. Sprzet na 10,8V sobie odpuściłem. Z wyboru pozostała makita i dewalt. Po rozmowie z różnymi ekipami z zawodu zdania były podzielone miedzy w/w w poprzednim poście modelami.

I wybór padł na dewalta. Po części dlatego że w niedalekiej przyszłości w firmie makity będą zmieniane na dewalty.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By PiotrekMK
#862384
10,8 v na prawdę daje radę podjedź do sklepu i wypróbuj też miałem wątpliwości bo poprzednio używałem b&d 14,4 v a teraz nie narzekam (meble,wiercenie,wkręcanie,czyszczenie druciakami itp.)

porównaj sobie moc obrotową z metabo chyba nawet makita 14,4 przegrywała jak chcesz to rozpoznam dokładniej temat bo nie pamiętam dokładnych liczb a nie będę ci bzdur pisał
Awatar użytkownika
By Nabial
#1078314
Odświeżę trochę temat. Potrzebuje kupić wkrętarkę do użytku codziennego w pracy. Do tej pory miałem HITACHI i wytrzymała 5lat przy ładowaniu baterii ok 3-4razy dziennie.

Wymogi jakie musi spełniać.
-Akumulator lit-ion 18V
-Średnica montażowa wiertła 1-13mm
-Obroty ponad 1400rmp
-Koszt do 1100zł

Czy ktoś ma jakieś propozycje?
By kajtek01
#1703589
PiotrekMK pisze:Metabo ciut droższa niż B&D,Makita ale używam i jestem zadowolony mała poręczna .Tyle.

mam taką :

http://allegro.pl/metabo-powermaxx-bs-b ... 20972.html

naprawdę daje radę

Też ją mam i jestem zadowolony. Wcześniej też patrzyłem na Makitę ale wielu internautów skarżyło się na szybko powstające luzy na głowicy.
Przy zakupie Metabo trzeba zwrócić uwagę jaką wersję wyposażenia kupujemy. W jednym sklepie była wersja z jednym akumulatorem.W sklepie firmowym za tą samą cenę dostałem dwa i walizkę.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
By Grzesi
#1703631
Ja posiadam wiertarko-wkrętarkę Einhell. Była tania, kosztowała około 150 złotych i jak na razie sprawdza się całkiem nieźle, wykonałem nią sporo prac w domu i przy domu. Pomyślałem że spróbuję ale opinie o tej firmie są różne. Jest jednak całkiem wytrzymała, dostałem do niej 2 akumulatory i walizkę. Potrafi wywiercić dziurę, wkręcić co trzeba i skręcić claptona jak mam ochotę. ;)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.